Boli novinári zneužití?

Autor: Peter Balogh | 25.11.2011 o 7:03 | (upravené 25.11.2011 o 8:12) Karma článku: 17,49 | Prečítané:  1588x

V pondelok 21.11.2011 som si zapol TV prijímač a bol som správami ohľadom medializovanej kauzy, okolo už teraz bývalého ministra Galka, riadne znechutený. Pociťoval som vysokú skepsu voči strane SaS a za medializované praktiky som na krátku chvíľku zapochyboval.

Čakal som prirodzene na odpoveď zo strany SaS, keďže zatiaľ to boli jednostranné útoky politikov a médií voči SaS. Na druhý deň som zaregistroval "objektívne" zostrihané záznamy médiami tlačovky bývalého ministra Galka a bol som z SaS zase sklamaný.

Trvalo to do chvíle, kým nejaký môj priateľ na sociálnej sieti facebook nedal zdieľať celú tlačovku, ktorú som si pozrel a zmenil som ihneď názor.

Bohužiaľ naše "objektívne" média si vybrali z tlačovky to čo im vyhovuje a i napriek tomu, že tlačovka trvala takmer hodinu, medializovali sa iba dve vety, ktoré "objektívnemu" médiu, napr. TA3 vyhovovali.

Momentálne to vnímam tak, že na Slovensku sa narodil 1. politik, ktorý si dovolil reálne bojovať proti korupcii a stal sa riadne nepohodlným. Aby niekto odstránil ministra za 3 dni a to ministra, ktorý veľmi výrazne bojoval proti nekalým praktikám pri verejnom obstarávaní a korupcii, to musím zagratulovať ostatným politickým stranám.

To, že ostatní politici na pána Galka útočili, ešte dokážem v rámci predvolebnej kampane pochopiť. Politika bola vždycky jedno veľké divadlo, ale že sa do tohto divadla nechali zatiahnuť novinári, tak to ma priam fascinuje.

 

Z tlačovky p. Galka je predsa zrejmé, že p. Galko je v tom nevinne a bol aj za pomoci médii politicky zlikvidovaný za necelé 3 dni.

Musím si položiť otázku:

Boli novinári zneužití? Boli novinári kúpení? Nedaj boh vydieraní? Alebo len novinári nevidia to čo vidím ja a aj viacerí občania SR. Prečo sa jednotne média postavili takto razantne proti Galkovi?

Už som čítal článok publikovaný na stránke syndikátu novinárov, ktorý jemne potvrdil, že odpočúvanie p. Gučíka je pravdepodobne opodstatnené, ale inde sa toto odpočúvanie prezentuje ako protizákonná aktivita. Len nikto neuverejnil, že s ktorým zákonom je to v rozpore.

Práca novinára, je podľa mňa veľmi náročná robota a pokiaľ viem aj nedostatočne finančne ohodnotená. Vždycky som si ju cenil, veď nám prináša množstvo nových informácií, možných káuz a podľa toho sa aj lepšie môžme rozhodovať v najbližších voľbách.

Prečo teda novinári sa nechali takto stiahnuť do tejto politickej hry? Môžme ešte médiam vôbec veriť? Páčilo sa mi vyjadrenie zástupcu p. Gučíka z TA3 ("naše spravodajstvo vo veci tejto kauzy Galko vs. Ta3 sme vôbec neovplyvňovali" - videl som krásne zostrihané záznamy), ďalej vyjadrenie p. Kaliňáka ("ide o ŠTB praktiky" - pričom vraj smer-sd odpočúval tých istých novinárov, veď sú to sledovačky ešte od roku 2007)

To, že politika je humus, to vidíme všetci, ale že novinári sa nechajú spolitizovať je ešte väčší humus.

Osobne som v posledných voľbách p. Galkovi krúžok nedal, ale v týchto voľbách mu krúžok určite dám. Pevne verím, že ľudia vidia, čo sa tu deje a to našim milovaným politikom vo voľbách spočítajú.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Vracajú sa deväťdesiate roky a prečo sa Danko drží ruskej letky

Povedať, že Fico III a Mečiar III už sú jedna k jednej, sa ešte nedá, ale synchronizovaná akcia proti Kiskovi je porovnateľná iba a len s únosom mladého Kováča.


Už ste čítali?